Historie lázeňství

Místo, na kterém dnes leží druhé největší lázeňské město v Čechách, Mariánské Lázně, bylo v dávných dobách plné bažin a zcela pusté.V roce 1812 byl Marienbad vyčleněn jako samostatná obec z dosavadní obce Úšovice a v roce 1818 získal status lázeňského místa. Název získaly podle první lázeňské budovy postavené u Mariina pramene. V roce 1820 navštívil Mariánské Lázně německý básník Johann Wolfgang Goethe, který sem zavítal ještě dvakrát a prožil zde v roce 1823 svůj pozdní milostný román s mladou šlechtičnou Ulrikou von Levetzow. V roce 1897 poprvé do Mariánských Lázní zavítal budoucí britský panovník Eduard VII.  Většina budov byla v tomto období přestavěna a rozšířena a neustále se otevíraly nové hotely. Díky příchodu britského panovníka, vládne dodnes, ve městě britský architektonický styl.

Minerální prameny

V širším okolí Mariánských Lázních vyvěrá na 100 minerálních pramenů s obsahem oxidu uhličitého a minerálních solí, z nichž je zachyceno a využíváno 53 pramenů. Jedná se především o studené železnaté kyselky, odlišného chemického složení. K pitným kúrám se používá těchto šest hlavních pramenů: KřížovýRudolfůvKarolininLesníAmbrožův a FerdinandůvMariin pramen, který dal městu název, je pouze vývěr plynu – oxidu uhličitého. Prameny a jejich léčivé účinky byly známy dávno před založením lázní obyvatelům okolních vesniček. K dalším pramenům Mariánských Lázní patří: AlexandřinAntonínůvBalbínůvHamelikaMedvědíPirátůvPrelátůvMyšíSrnčí a Vlčí prameny.

luxusní hotel

Naše pokoje

Spa & Wellness Hotel AURA

Služby hotelu

Vždy nejlepší služby

Nechte se hýčkat

Spa & Wellness

Nejlepší místo pro relax, to je spa a wellness centrum v hotelu Aura. Rozmazlující procedury, profesionální a individuální přístup ke každému klientovi.
Vždy nejlepší služby

Vybrané speciality

restaurace

Lahodné jídlo a úžasná atmosféra. Důvod proč navštívit naší restauraci v hotelu Aura.
České a mezinárodní speciality, Vám připraví naší skvělí kuchaři.
Vždy nejlepší služby

Tee time pro milovníky golfu v

Golf klubu

Lázně nejsou jen o procedurách, na své si přijdou i milovníci golfu.
Pro naše klienty můžeme poskytnout speciální slevy na vybraná golfová hřiště v Karlovarském kraji.

Registration

Forgotten Password?